Brahmi pro skvělou paměť

Aktualita: 11.01.2014

Bylina zvaná Brahmi neboli Bacopa monnieri asi 10 centimetrů vysoká, její květ je světlemodrý a má velice malé lístky. Dá se také pěstovat jako pokojová rostlina, či dokonce jako rostlina akvarijní. Je totiž rostlinou bahenní původem z tropických nížin Indie, vyžaduje více vláhy než u pěstování obvyklých rostlin.

Brahmi zvyšuje syntézu proteinů a aktivitu v mozkových buňkách, čímž přispívá ke zlepšení intelektu a mentální jasnosti. Je to silné nervové tonikum proti úzkosti, koncentruje a stimuluje nervovou činnost.

Brahmi revitalizuje nervy a mozkové buňky, podporuje průtok krve mozkem, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť, zvyšuje inteligenci. Působí tak proti senilitě a stárnutí a zmírňuje projevy Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.

Tato bylina zlepšuje proces učení, výkon řeči a představivosti, obnovuje paměť. Zmírňuje nervové a duševní napětí, užívá se i v případech nepříčetnosti, epilepsie, hysterie a nervových poruch. Používá se také jako prostředek čistící krev a je považována za užitečnou pro všechny záněty a vysoké horečky.

Brahmi je doporučována také duševně pracujícím lidem starším 40 let. Tonizace nervového systému, zmírňování stresu, únavy, neklidu a navození klidného spánku může být přínosem pro lidi s poruchami koncentrace, postižené mrtvicí a psychicky vyčerpané.

V současnosti jsou již známé klinické studie, kde bylo Brahmi podáváno různému typu lidí. U všech bylo zaznamenáno významné zlepšení paměti, koncentrace, zmírnění pocitů úzkosti aj. Výsledky byly srovnatelné a v některých oblastech dokonce lepší než u uměle vytvořených léčiv.

Samostatně nebo v čajových a kávovinových směsích je doporučována pro celkové očištění organismu od škodlivin a toxických látek, které nás ohrožují každý den. V tradiční čínské medicíně je používána jako Yang-tonikum při impotenci a revmatismu.

Byliny jsou zpracovávány bez konzervačních látek, umělých barviv, chemikálií a pesticidů a směsi neobsahují látky živočišného původu. Výrobky z Brahmi neboli Bacopy monniery jsou zcela přírodní, vysoce účinné, zároveň však pro organismus zcela bezpečné. To ostatně dokládá jejich tisícileté využívání v indické medicíně, kde se tato bylina ne náhodou označuje jako „zázračný elixír života“.

Co dokáže Brahmi:

- regeneruje mozkové buňky, tkáně a orgány, čímž zmírňuje projevy Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby
- zlepšuje mentální jasnost a psychickou aktivitu
- zvyšuje syntézu proteinů a aktivitu v mozkových buňkách, čímž zlepšuje paměť
- snižuje úzkost, neklid a jiné duševní choroby
- používá se i jako mírné antidepresivum
- zlepšuje intelekt, vědomí a psychické aktivity
- zlepšuje výkon řeči a představivosti
- odstraňuje nespavost
- zklidňuje mysl a podporuje relaxaci
- pomáhá při nervových poruchách a epilepsii
- detoxikuje organismus
- má močopudné a pročišťující účinky
- čistí krev
- napomáhá ke zmírnění projevů astmatu
- snižuje padání vlasů
- zlepšuje a léčí kožní onemocnění
- zmírňuje projevy celulitidy
- podporuje hojení tkání a jizev, léčí popáleniny
- pomáhá při revmatických onemocněních
- je vynikající na srdce
- pomáhá při impotenci

Další aktuality

registrace
Aktuálně
 • Vánoční cukroví vánoce 2017Vánoční cukroví vánoce 2017

  Opět se nám blíží vánoce a my přicházíme již tradičně s nabídkou našeho vánočního cukroví. Na jaké druhy se můžete těšit? vanilkové rohlíčky, kokosové jazýčky, linecké hvězdičky s marmeládou, úlky s...


 • Rozšíření e-shopuRozšíření e-shopu

  Na základě poptávky jsme rozšířili sortiment jak v kamenném obchodě tak v e-shopu o ekodrogerii. Jde především o zboží, které je šetrnější k životnímu prostředím, ale taky hlavně neobsahují chemii a l...


 • Milujeme kokosový olejMilujeme kokosový olej

  1. Přírodně bělí zuby Když vstanete, hned nalačno si do pusy dejte lžíci panenského kokosového oleje a převalujte ho v ústech – deset, patnáct minut. Olej postupně v ústech zhoustne a zbělá. Říká se ...


 • Tonometr YUWELL YE-660BTonometr YUWELL YE-660B

  Zařadili jsme do prodeje tonometr společnosti Yuwell YE-660B  od předního světového výrobce zdravotnické techniky YUWELL s easy manžetou pro nekomplikované zdravotní stavy s pamětí pro 74 měření tlaku...


 • Graviola bojuje proti rakoviněGraviola bojuje proti rakovině

  Annona muricata je malý, bohatě rozvětvený strom, jehož plod má podobu zelené 20-30 cm dlouhé protáhlé koule s měkkými ostny. Český název je láhevník ostnitý, u nás je známá spíše jako Graviola, v růz...


Graviola 250 ml

Graviola 250 ml

129 Kč
143 Kč
Sezamový olej 500ml

Sezamový olej 500ml

99 Kč
112 Kč
Čekankový sirup

Čekankový sirup

195 Kč
208 Kč